Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

2-A sınıfı öğrencisiz kaldı(16/04/2007)

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

i$m@il

i$m@il

Eşrefpaşa semtindeki Zafer İlköğretim Okuluna gelen öğrencilerin ve velilerin oldukça üzgün oldukları görüldü.
Öğrencilerin bahçede toplanmalarının ardından, kazada ölenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihabir Çulhaoğlu, yaptığı konuşmada, üzücü bir olay yaşadıklarını belirterek, ''Bazı öğrencilerimiz kazada öldü. Ancak eğitimimiz devam ediyor. İnşallah böyle büyük bir üzüntüyle bir daha karşılaşmayız'' dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler sınıflarına girdiler. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğünde görevli psikologlar, öğrencilere psikolojik destek vermeye başladı. Okuldaki her sınıfta 2 psikoloğun öğrencilerle konuştuğu bildirildi.

Öğrencilerle ilgili herhangi bir sağlık sorunu yaşanması ihtimaline karşı 112 Hızır Acil Servis ekibi okulda hazır bulunduruldu.

EŞİ İLE KIZINI KAYBETTİ
Çocuklarını okula bıraktıktan sonra okul önünde bekleyen velilerin oldukça üzgün oldukları görüldü. Aksaray'daki kazada eşi Elif ve 2-A sınıfında okuyan kızı Fatma'yı kaybeden Hali İbrahim Çalmanda, aynı okulun 7-A sınıfında okuyan diğer kızı Başak'ı okula getirdi.

Evde hala eşinin ve kızının eşyalarını kokladığını ifade eden Çalman, ''Bu acıyı kaldırmak çok zor'' dedi.

Hayatta kalan tek varlığının okula bıraktığı kızı Başak olduğunu belirten Çalman, onunla hayata tutunmaya çalıştığını söyledi.

Okul önünde bekleyen velilerden Abdülkadir Sevinç ise kızı Azize'yi kazada kaybettiğini belirterek, ''Ölen kızımı kim verecek bana? Bu ölümlerin sorumluları kimse çıksın ortaya. O kadar kişiyi bu otobüse kim bindirdiyse hesabını versin'' diye konuştu.

Kazada ölen bazı öğrencilerin yer aldığı 2-A sınıfının öğlen derslere başlayacağı bildirildi.

Sabah saatlerinde okul önüne gelen 2-A sınıfı öğrencilerinden Aybek Kılıç'ın da üzgün olduğu görüldü. Kılıç, arkadaşlarının ölümüne çok üzüldüğünü söyledi. //

kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=80020

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]