Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

DSP'den ******'a yanıt var(02/05/2007)

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1DSP'den Baykal'a yanıt var(02/05/2007) Empty DSP'den ******'a yanıt var(02/05/2007) 2nd Mayıs 2007, 11:05 pm

i$m@il

i$m@il

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP Genel Başkanı Deniz ******'ın ''CHP ve DSP bütünleşmesi önünde hiçbir engel bulunmadığı'' yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak, ''Parti organlarında gerekli görüşmeyi yaptıktan sonra en geç yarın gerekli açıklamayı yaparız'' dedi.

GEREKLİ ÖZVERİYİ YAPARIZ

Sezer, parti genel merkezinde gazetecilerin ******'ın açıklamasına ilişkin sorularını yanıtladı. Türkiye'nin çok büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu belirten Sezer, DSP'nin öteden beri bir güç birliğinden yana olduğunu söyledi. Bu konuda üzerlerine düşen her türlü fedakarlığı, özveriyi yapacaklarını daha önce söylediklerin kaydeden Sezer, bugün de aynı noktada olduklarını belirtti.

YURTSEVERLERİN GÜÇ BİRLİĞİ

Sezer, ''Sayın ******'ın grup toplantısındaki sözleriyle ilgili birşey söylemek istemiyorum. Bu konuda kapsamlı bir açıklamayı en geç yarın yapmış olacağız. Çünkü takdir edilir ki bu, parti kurullarımızın da karar vermesi gereken bir süreçtir'' diye konuştu. Türkiye'nin büyük tehditler altında bulunduğunu ve bunları aşması gerektiğini kayeden Sezer, ''Yurtseverlerin güç birliği her zamankinden çok daha önemlidir'' dedi.

Sezer, bir gazetecinin, erken seçim öncesinde ön seçim yapmayı düşünüp düşünmediklerine yönelik sorusu üzerine de aday belirleme yöntemine Parti Meclisi'nin karar vereceğine dikkati

DSP SEÇİME HAZIR

DSP her türlü koşulda seçime hazırdır. Belli ki anayasa değişikliği, seçim yasalarında da bazı değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler aşamasında ittifakların önünün mutlaka açılması gerektiğini bir öneri olarak sunmak istiyorum. İttifakların önünün açılmasının yasallaştırılmasını çok önemli görüyorum. Parlamentonun da buna kulak vereceğine güvenmek istiyorum.''

kaynak: internethaber

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]